beta alanina

100% Beta-Alanina

39,00 zł
Brutto

Suplement diety - 100% beta-alanina, bez dodatków smakowych.

Opakowanie
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

BETA ALANINE- to suplement diety, który nie zawiera żadnych dodatkowych substancji. Produkt 100% czysty surowiec.

Dostarcza 800 mg beta alaniny w porcji dziennej. Produkt polecany jest do codziennego stosowania. Dedykowany dla osób trenujących rekreacyjnie i wyczynowo wszystkie dyscypliny sportu. Produkt najbardziej doceniony przez osoby trenujące sporty wytrzymałościowo- siłowe, siłowe i wytrzymałościowe, w których wymagana jest wysoka wydolność fizyczna utrzymywana przez dłuższy okres czasu i z dużą częstotliwością treningową.

To wyłącznie czysty surowiec (bez dodatków smakowych), który charakteryzuje się swoistym smakiem i zapachem.

Beta Alanina:

  • przyczynia się do zwiększenia wytrzymałości około treningowej,
  • przyspiesza rozbudowę masy mięśniowej,
  • przyspiesza wzrost szybkości spalania tkanki tłuszczowej,
  • zmniejsza zmęczenie fizyczne.

Beta alanina jest częstym składnikiem odżywek i stacków kreatynowych gdyż jako (kwas 3-aminopropionowy) – należy do organicznych związków chemicznych z grupy aminokwasów, izomer konstrukcyjny alfa -alaniny czyli podstawowego aminokwasu białkowego. Należy do tzw. β-aminokwasów, w których grupa aminowa znajduje się przy węglu β w stosunku do grupy karboksylowej. β-alanina jest składnikiem dwupeptydu karnozyny (β-alanylo - L histydyny), której biosynteza uzależniona jest od dostępności β-alaniny jako substratu. Karnozyna buforuje spadek pH związany m.in. z powstawaniem kwasu mlekowego w mięśniach w trakcie wysiłku. Z tego względu przyjmowanie β-alaniny zmniejsza zmniejszenie fizyczne. Ponadto β-alanina jest składnikiem innych biologicznie czynnych związków, np. kwasu pantotenowego, peptydów: baleniny (β-alanylo-1-metylo-L-histydyna) i anseryny (β-alanylo-3-metylo-L-histydyna).


SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 800 mg (1/2 miarki) 1-3 razy dziennie, z zachowaniem 3 godzinnej przerwy między porcjami. Porcję rozpuścić w 150 ml wody lub soku. Stosować w zależności od indywidualnych potrzeb.


SKŁADNIKI

Beta alanina (100%). Pochłaniacz wilgoci w środku opakowania, nie otwierać, nie spożywać.  Alergeny: może zawierać śładowe ilości mleka, soi, pszenicy, jajek, selera, gorczycy, arachidów.

Informacja żywieniowa 1 porcja 2 porcje 3 porcje 100 g
beta-alanina 800 mg 1600 mg 2400 mg 100 g

zalecane dzienne spożycie nie ustalone

2 Przedmioty

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Produkt nie powinien być spożywany przez matki karmiące i kobiety w ciąży.
Przechowywać w temperaturze pokojowej do 25°C, w suchym, ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.