witaminy i minerały

Vitamin E

59,00 zł
Brutto

Witamina E posiada właściwości antyoksydacyjne - skutecznie zwalcza szkodliwe działanie wolnych rodników, które organizm odczuwa na co dzień z powodu stresu, aktywności fizycznej, zanieczyszczenia środowiska itp. i które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.

Opakowanie
Ilość

  • Nowy

DZIĘKI WITAMINIE E WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA

Ponieważ witamina E jest rozpuszczalna w tłuszczach, występuje w dużych ilościach w oleju z kiełków pszenicy i kukurydzy, soi, orzechach i nasionach, olejach roślinnych, wzbogaconym oleju palmowym, oleju słonecznikowym, jajach, rybach, mięsie kurczak, margaryna i warzywa. Jednak żadne z tych źródeł nie zapewnia wystarczającej ilości witaminy E.

W 100% skoncentrowana i czysta witamina E z Genius Nutrition® jest rozpuszczalna w tłuszczach i zawiera niezbędne przeciwutleniacze (stąd też nazywana jest „witaminą młodości”). Ponieważ organizm nie może jej syntetyzować, należy ją pobrać z pożywienia i suplementów.

Witamina E posiada właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że skutecznie zwalcza szkodliwe działanie wolnych rodników, które organizm odczuwa na co dzień z powodu stresu, aktywności fizycznej, zanieczyszczenia środowiska itp. i które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.

Witamina E jest aktywnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje wolne rodniki, a tym samym spowalnia procesy starzenia. Ze względu na przepracowanie (stres, trening) i sportowcy należą do tych, którzy potrzebują zwiększonego spożycia przeciwutleniaczy. Witamina E znajduje się w błonie każdej komórki ciała. Błona komórkowa jest selektywnie przepuszczalna, przepuszczając tylko określone substancje. Witamina E zapobiega przedostawaniu się wolnych rodników do komórek.

Ze względu na tę ochronną rolę ma wiele zalet - wzmacnia system odpornościowy, zapobiega niektórym nowotworom, zawałom mięśnia sercowego i innym powikłaniom. Stanowi doskonały suplement dla osób mieszkających na terenach o mroźnych zimach, gdzie skóra twarzy wysycha.

Witamina E zapobiega starzeniu się skóry, a także fotostarzeniu (spowodowanemu długotrwałą ekspozycją na słońce i częstymi sesjami opalania w solarium). Regularnie stosowana witamina E spłyca powierzchowne zmarszczki i zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych. Już od pierwszej aplikacji skóra staje się znacznie bardziej miękka i nabiera aksamitnej konsystencji, a zmęczenie wyraźnie się zmniejsza.

Witamina E chroni inne witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. W jej wchłanianiu pomagają witaminy A, kompleks B, C, F, fosfor, selen, mangan, inozytol; odrzuca nieorganiczne żelazo, oleje mineralne, zjełczałe tłuszcze i cholinę. Nie jest toksyczna nawet w dużych dawkach. Osoby pijące chlorowaną wodę potrzebują większej ilości witaminy E. Również osoby cierpiące na nadciśnienie, reumatyzm serca, nadczynność tarczycy i cukrzycę powinny stopniowo zwiększać dawkę witaminy E.

Witamina E jest dobrze tolerowana i nie powoduje skutków ubocznych. Jednak na dłuższą metę przyjmowanie dużych dawek może powodować niestrawność, zmęczenie, bóle głowy i może wpływać na krzepliwość krwi, czyli sytuacje, w których należy zaprzestać stosowania. Może nasilać działanie aspiryny i antykoagulantów na rozrzedzenie krwi.

- W połączeniu z koenzymem Q10 chroni mięsień sercowy przed dusznicą bolesną.
- W połączeniu z witaminą C zapobiega i leczy zakrzepicę i miażdżycę oraz poprawia libido i wzrok.
- W połączeniu z witaminami A i C oraz selenem tworzą kompleks o doskonałych właściwościach antyoksydacyjnych.
- Pomaga w leczeniu nadciśnienia, stwardnienia rozsianego, astmy, alergii, posocznicy (zakażenia krwi), infekcji gorączkowych.
- Zmniejsza „zły” cholesterol i zwiększa „dobry” cholesterol.
- Zapobiega tworzeniu się blaszek miażdżycowych na ścianach naczyń krwionośnych.
- Chroni układ sercowo-naczyniowy i zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru.

W przypadku deficytu witaminy E ryzyko raka wzrasta 580 razy !!!

Witamina E jest dobrze tolerowana i nie powoduje skutków ubocznych. Jednak na dłuższą metę przyjmowanie dużych dawek może powodować niestrawność, zmęczenie, bóle głowy i może wpływać na krzepliwość krwi, czyli sytuacje, w których należy zaprzestać stosowania. Może nasilać działanie aspiryny i antykoagulantów na rozrzedzenie krwi.


SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka dziennie, stosować po posiłku.


SKŁADNIKI

Octan dl-alfa-tokoferylu, kapsułka (żelatyna), glicerol (sub. pochłaniająca wilgoć), woda oczyszczona.  Alergeny: może zawierać śladowe ilości mleka, soi, jajek.

Informacja żywieniowa 1 kapsułka
witamina E 300 mg
(2500%)*

*RWS - referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal)

90 Przedmioty

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Produkt nie powinien być spożywany przez matki karmiące i kobiety w ciąży.
Przechowywać w temperaturze pokojowej do 25°C, w suchym, ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.